Перейти к содержимому

«Kas yra kitame garso bangos gale?»

Kodėl kai kurie garsai žmonėms patinka, o kai kurie fiziologiškai nemalonūs?

Kokį poveikį daro garsai žmonių ir gyvūnų kūnui ir psichikai?

Mane nuo vaikystės domino panašūs dalykai.

Kažkada seniai mačiau televizoriuje transliuotą eksperimentą, kurio metu šuniui davė klausytis filmo „Nasrai“ (apie žmones, susidūrusius su gigantišku baltuoju rykliu-žmogėdra) garso takelį. Šio šuns širdies dūžių dažnis nesąmoningai didėjo. Nepaisant to, kad jis nematė veiksmo televizoriaus ekrane, o girdėjo tik garso takelį, jo pulsas dažnėjo.

Pradėjau vis labiau susimąstyti apie būtinybę giliai ištirti garso ir gyvūno kūno bei psichikos tarpusavio ryšius.

Dar labiau šį norą paskatino škotų nulėpausė katė Lili, kuri gyvena mano namuose.

Tą dieną Lili miegojo, susirietusi į kamuoliuką, savo pamėgtoje sofoje. Bet kai iš garso kolonėlių tyliai pradėjo skambėti J. S. Baho arija iš Goldbergo variacijų, atliekama Gleno Guldo, Lili pakėlė snukutį, ištiesė kaklą ir pradėjo įdėmiai žiūrėti priešais save, tarsi kažko ieškotų mūsų namuose.

Po kurio laiko ji grižo į ankstesnę padėtį, tarsi nieko nebūtų nutikę.

Galbut gyvūnams taip pat kai kurie garsai patinka, o kiti - ne?

Ar vienodi žmonių ir gyvūnų pojūčiai?

Mąsčiau apie garso (garso bangos) ir jį primančio objekto tarpusavio ryšį. Susipažinimas su „Metatronu“, netiesinės analizės sistema, leidžiančia vizualiai atvaizduoti energijos būseną, bei sutikti žmonės, besiruošantys naudoti „Metatroną“ švietimo, sporto ir kitose srytise, leido man pradėti šios srities tyrinėjimus.

 

Kodėl žmonės turi mėgiamus garsus ir muzikinius instrumentus?

Kodėl esame palankesni vienokiai ar kitokiai muzikai?

Kaip muzika veikia jausmus ir emocijas?

O kūną?

 

Viską, kas man atrodė savaime suprantamu, pradėjau bandyti iš naujo įdėmiai vertinti ir susidomėjau garsų bei muzikos gydomuoju efektu, susižavėjau juo.

Kaip muzikos dėka žmogus pagyja?

Kaip atlikinėti muziką, kad ji pagydytų žmones?

Ar įmanoma dar giliau ištirti miestą užpildančių garsų prigimtį, kad rastume gydomąjį efektą ir sukurtume gydančią muziką, tinkančią individualiems kūnui ir psichikai?

Jeigu įmanoma - ką reikia tam padaryti?

 

Atsakymų paieška tapo mano užduotimi.

 

Nuo senų laikų muzika ir medicina tampriai susijusios, kaip seserys. Muzikinė terapija pripažinta ir plačiai taikoma medicinos centruose visame pasaulyje.

 

Ką gi reikia padaryti, kad būtų sukurta gydanti muzika, kuri tiktų kiekvienam individualiai, atsižvelgiant į jo kūno ir psichikos būseną?

 

Tikiu, kad atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima rasti naudojant netiesinės analizės sistemas, leidžinčias vizualiai įsivaizduoti energijos srautus ir pamatyti juos iš arti.

 

Tomona Mijadzaki (Pianistė)